poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Poniedziałek w stylu Montessori / Montessori Monday Mix

This week Antek mastered all four mini knobbed cylinder blocks.
W tym tygodniu, Antek opanował układanie wszystkich czterech mini bloków z cylindrami do osadzania
He worked with the Pink Tower.
Antuś pracował ochoczo z Różową Wieża ;-)
He had his first presentation on building the Brown Stairs.
Pracował wytrwale z brązowymi schodami.
Antek is still far from perfection however he has already worked out an extension that suits him perfectly. He builds the brown stairs using the thick- thin-thick-thin pattern. Next he counts them aloud ;-) A cute little ritual ;-) Kuba for a change, couldn't resist the bead stairs I made for Antek. All in all the boys had a real intense working cycle;-)
Daleko mu jeszcze do perfekcji, ale już wymyślił rozwiązanie bardziej mu odpowiadające. Notorycznie układa je naprzemiennie - (duży, mały, duży mały- tak to brzmi w jego wersji. Zasadniczo schody wprowadzają pojęcia gruby/chudy, ale i do tego dojdziemy), a następnie przelicza je po kolei. Ten schemat powtarza się za każdym razem ;-)Kuba dla odmiany nie mógł oprzeć się naszym koralikowym schodkom jeszcze w wersji jednobarwnej;-)
This is one of the most frequently used shelf activities - traditional wooden puzzles.
W tym tygodniu,jedną z najczęściej ściąganych z półki pozycji była ta tradycyjna drewniana układanka ;-)Both boys liked to work with our homemade tactile memo.
Chłopcom przypadło także do gustu zrobione przeze mnie to skromne memo dotykowe.
We went through the introductory presentations on the decimal system at the speed of the lightening. As it turned out Kuba was familiar with all the concepts and didn't make any mistake along the way. I guess I must present to him something more challenging as soon as possible ;-)
W błyskawicznym tempie przelecieliśmy wszystkie początkowe prezentacje z działu poświęconemu systemowi dziesiętnemu. Kuba w prawdzie nigdy nie miał tak ustrukturyzowanych zajęć matematycznych, ale okazało się, że wszystkie podstawowe pojęcia są mu już znane. Wygląda na to, że muszę się spiąć i zaoferować mu coś bardziej skomplikowanego;-)

The Large Number Cards layout done in a regular way was so trivial to him that he asked to do it with all the numbers shuffled from the start.Kolejne zbyt proste zadanie.... Mama najwyraźniej kolejny raz źle oceniała możliwości synka ;-)
Kuba was very proud of himself since he was the one who showed Antek how to build the Binomial Cube. You can't see it but Antek was standing next to me with his eyes wide open as if breezing in the moves necessary to build the cube independently ;-)Kuba był bardzo dumny z faktu, że to on miał zaszczyt zaprezentować Antosiowi jak buduje się sześcian dwumianowy. Szkoda, że nie możecie zobaczyć miny Antolka bo stał za mną, i tego jak z szeroko otwartymi oczyma i całym sobą wchłaniał każdy element prezentacji;-)Jakub taught Antek to build the bead stairs.
Kuba pokazał Antolkowi jak układa się prawidłowo kolorowe schodkiAnd he found the way to work with bead stairs in the way that was challenging for him.
Kuba postanowił spróbować zbudować kolorowe schodki z zawiązanymi oczyma ;-)
He also revised some "telling the time" activities and did all of the reading exercises from numerous definition sets ;-)
Kubuś pracował także z materiałami związanymi z podawaniem czasu ;-)


Treść tego posta będzie można znaleźć między innymi na tych wspaniałych stronach ;-)
Tot School
play academy

LINK & LEARN
10 komentarzy:

 1. Wow, widać że chłopcy się nie nudzą ;-) A ja jestem pod wrażeniem materiału do nauki matematyki - sama to wszystko zrobiłaś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Magdo,

  Tak, cały zestaw do matematyki tzn. cały złoty materiał, schodki i kompletny koralikowy materiał zrobiłam sama;-)

  Wszystkie informacje dot. materiałów i sposobu wykonania już niedługo pojawią się na blogu (ciągle brakuje czasu, żeby poskładać to w jakąś logiczną i spójną całość) ;-)

  Sześcian dwumianowy też stworzyłam domowym sposobem :-) I sprawdza się świetnie !!!!

  Pozdrawiam Cię serdecznie
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem Ewo pod ogromnym wrażeniem. Musisz wkładać tyle pracy ... widzę, że WARTO :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Super - bardzo się cieszę, że napiszesz szczegóły techniczne. Chętnie korzystam z czyichś doświadczeń, nie lubię wywarzać otwartych drzzwi ;-) Tak więc czekam cierpliwie
  pozdrawiam serdecznie
  magda(c)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie wiem co napisać! WOW! Podziwiam całą Waszą trójkę za pracowitość

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wspaniałej mamie pomysłów i pracowitości.chętnie wykorzystam sposób przygotowania pomocy w pracy niani.Będę zaglądała i czytała z wielką przyjemnoscia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super,
  Ewo jestem pod ogromnym wrażeniem, po prostu jesteś niesamowita. Skarbnica inspiracji. Cieszę się że są takie mamy którym się chce i które inspirują inne :)
  Pozdrawiam
  Joanna mama Kubusia

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastycznie się bawicie.Aż mi dech w piersi zaparło jak doczytałam, że własnoręcznie wykonałaś pomoce!Zdolna mama:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Great work by your boys! I especially love the building of the short bead stair blindfolded! Thanks so much for linking up with Montessori Monday. I featured your post at the Living Montessori Now Facebook page: http://www.facebook.com/LivingMontessoriNow

  OdpowiedzUsuń
 10. Oh my goodness I LOVE the big beads! I have to ask where you got them at? I dont think I've ever seen them before. I enjoyed seeing your boys working with all the great materials, I cant wait till we have more of them in our home!

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...