środa, 31 sierpnia 2011

Podróże małe i duże - wizyta w Białymstoku ;-) / A visit to Bialystok

Na początku sierpnia moi panowie wybrali się z wizytą do Białegostoku. Białystok to miejsce w którym urodził się mój mąż, a także miejsce w którym znajduje się duża część naszej rodziny ;-). Chłopcy zostali ugoszczeni iście po królewsku przez wujka(ojciec chrzestny Kubusia) i ciocię. Bardzo żałuje, że nie mogłam z nimi jechać bo entuzjazm z jakim Kuba opowiadał o wizycie i wszystkich wspaniałych miejscach, które zobaczył i zrobił ewidentnie wskazywała na to, że bawił się tam wyśmienicie. Nie dziwi też, fakt że wujek i ciocia zajęli pierwsze miejsce na liście ulubionych osób. Kuba bardzo ciepło wspominał edukacyjne zabawy z ciocia i z sentymentem opowiadał o zabawach z ich sympatycznym pieskiem. Nie pozostaje nic tylko z całego serca podziękować cioci i wujkowi, mając nadzieje, że kiedy nas odwiedzą będziemy w stanie im się odwdzięczyć.
At the beginning of August my boys went on a trip to Bialystok. Bialystok is the place were my husband was born. It's also a place where the big part of our family lives. The boys were welcomed with great hospitality. I wish I could be there with them but some personal matters made me stay here at home with Antek. Kuba could not help himself talking all the time about places they visited, things they saw and funny things they enjoyed. It's no surprise that unkle and aunt from Bialystok have become his favourite family members ;-). I almost forgot about aunt and uncle's little sweet dog that my boy fell in love with ;-) I just hope that when the time of revisit comes we will be able to provide them with, at least, equal amount of attractions they offered to us ;-)

A to już wspomnienia w migawce (autorem większości zdjęć jest oczywiście wujek ;-)Dom rodzinny mojego kochanego teścia.Sama chciałabym mieszkać w tak pięknej okolicy i tak blisko natury...
Here are the snapshot memories from the boys' visit. The family house of my dear father-in law. I wish I had a chance to live in such a peaceful and beautiful place. So close to nature...Centrum Białegostoku
Bialystok's Downtown

A to już wizyta w Białowieskim Parku Narodowym
A visit to Białowieża National ParkSłynne Białowieskie żubry ;-)
Famous European bison


Szczęściarzom udało się nawet wypatrzeć rysia ;-)
They were lucky to spot an Eurasian lynx (Lynx lynx)

Wizyta w muzeum ...
A visit to the Nature and Forest Museum


To miejsce przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom kolei - Białowieża Towarowa
Bialowieża Towarowa - a dreamed place for kids of all agesPo takiej wyprawie, każdego dopadnie głód - poznajecie tą restauracje z "Kuchennych Rewolucji"
A lovely restaurant with the most delicious foodNiestety jak to zwykle bywa, wszystko co dobre szybko się kończy i tak też było w tym przypadku. Przyszedł czas powrotu do domu. Na pocieszenie został jeszcze przejazd przez Warszawę. Chłopcy jechali pociągiem i trochę się obawiałam jak Kuba zniesie tak długą podróż ;-) Jak się okazało było to zupełnie nieuzasadnione ;-) Kuba wrócił do domu szczęśliwy, wypoczęty i z torba pełną prezentów ;-)
All nice things must come to an end. The boys have to return home. I was a little afraid how Jakub will survive the long 7 hour train trip. Unnecesserly ;-) Kuba returned happy, rested with a bag full of presents ;-)
Thank you uncle and aunt for the great time you provided for my boys !!!!.

Za wszystkie wspaniałe prezenty i czas poświęcony chłopakom, a także za wspaniała gościnę jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

6 komentarzy:

 1. Thanks for following me! I am following you back. You should come link this post up to my field trip friday...a new one start this evening (12:00a HST)

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you Jen for the invitation, I will link it;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie tam, naprawdę pięknie. Napatrzeć się nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
 4. ano pięknie! nigdy nie byłam :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Musiało być wspaniale, najfajniejsze są te zdjęcia ze skokami, pozdrawiamy Was cieplutko!

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...