wtorek, 30 sierpnia 2011

Marzenia się spełniają / Dreams do come true !!!!!

Kochani, muszę się Wam czymś pochwalić. Pamiętacie zapewne, że jednym z moich najskrytszych marzeń było ukończenie Montessoriańskiego Szkolenia z prawdziwego zdarzenia. Dziś moje marzenie nabrało realnych kształtów. Odbędę wspaniałe roczne szkolenie pod skrzydłami A Montessori Marketplace. Wszystko to, za sprawą trzech wspaniałych kobiet o których chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.

Nie miałabym o czym pisać, gdyby nie Natasa, autorka jednego z moich ukochanych Montessoriańskich blogów Leptir. Częśc z Was na pewno miała okazję zapoznac się z ogromem wspaniałych pomysłów i materiałów, które Natasa udestępnia na swoim blogu. Jeżeli nie, to nie traćcie czasu i odwiedzcie jej blog jeszcze dzisiaj !!!!! Otóż Natasa, była tak miła by powiadomić mnie mailowo o wspaniałej i niepowtarzalnej okazji na wygranie kursu, o którym więcej opowiem w dalszej części tego postu. Trochę z rezerwą, ponieważ nigdy w życiu nic nie wygrałam, zgłosiłam swoją chęć wzięcia udziału w losowaniu. Myślałam, że wyzionę ducha, kiedy dowiedziałam się o wygranej ;-)

I tu moi kochani czas poznać kolejną bohaterkę tej opowieści, mamę dwóch uroczych chłopców, która jest autorką bardzo interesującego bloga Sunrise Learning Lab, która tak się złożyło była też gospodarzem tego fantastycznego konkursu. Odkryłam jej blog niedawno, ale od razu pokochałam i wiem, że będę tam zaglądać nie raz. Możecie odwiedzić skarbnice jej fantastycznych pomysłów edukacyjnych klikając bezpośrednio w poniższy banerek. Mam nadzieję, że Colleen stanie się Wam tak bliska jak mi i pozostawicie na jej blogu swój ślad w postaci ciepłego komentarza, a może nawet zechcecie dołączyć do grona jej obserwatorów ;-)


Sunrise Learning Lab


Trzecią fantastyczną kobietą, bez której moje życie nadal wiło by się swoim pełnym Montessoriańskich wpadek torem, jest fenomenalna Karen Tyler - kobieta anioł. To właśnie dzięki jej hojności moje najskrytsze marzenie się ziściło. Karen Tyler, dyrektor World Wide Montessori On-Line i załozycielka A Montessori Marketplace zapewniła mi miejsce w swoim rocznym kursie szkoleniowym, obdarowując mnie także dodatkowymi fantastycznymi materiałami. A to wszystko zupełnie bezpłatnie. Moje szkolenie rozpoczyna się już 1 września. Czy to nie wspaniałe, że i Kuba i ja wkroczymy razem na nową ekscytującą drogę w naszym życiu!!!!! Wracając do Karen, już od dłuższego czasu Karen była dla mnie wyznacznikiem pewnego stylu i klasy. Od czasu kiedy dane mi było zapoznać się z jej albumem Zoologicznym wiedziałam , że praca z nią to fantastyczna szansa by poznać filozofię Mari Montessori dogłębnie i w satysfakcjonujący sposób. O Karen mówi się wszędzie w superlatywach. I wiecie co, to szczera prawda. Czytając wstępne artykuły, które przygotowała dla swoich kursantów można prawie namacalnie wyczuć pasję i oddanie jakie przyświeca jej pracy. Karen ma wielką łatwość wyjaśniania rzeczy skomplikowanych i zawiłych, a robi to z takim taktem, ciepłem i szacunkiem w stosunku do czytelnika, że ten kończąc lekturę doznaje olśnienia. W Karen podoba mi się także jej otwartość na innowacje, chęć do dyskusji i służenia innym swoim olbrzymim bagażem doświadczenia. Już nie mogę się doczekać tej współpracy i cudownej przygody, którą dzięki jej hojności dane mi będzie przezyć ;-))))) Dziękuje Ci Karen po stokroć ;-)

World Wide Montessori On-line Cours obejmuje szkolenie z następujących dziedzin wiedzy:

Introduction to Montessori
Practical Life
Sensorial
Language
Mathematics
Grammar
Mathematics Operations
Writing
Physical Science
Ecology
Geology
Botany
Zoology
History
Geography
Astronomy

Komplet 12 kompletnych Montessoriańskich albumów, Pink, Green and Blue Reading Program , komplet kart nomenklaturowych, a także niezliczoną ilość dodatkowych materiałów, których trudno byłoby mi tutaj wymienić ;-))

Oczywiście to co mnie najbardziej ekscytuje to bezpośredni kontakt z Karen i nieograniczona możliwość zadawania pytań , a także szansa poznania ponad 60 uczestników podobnych do mnie, którzy kochają to co robią i chcą swoją wiedzę dotyczącą metody Montessori zgłębiać z pasją.

Trzymajcie za mnie kciuki!!!!


13 komentarzy:

 1. Ewo GRATULUJĘ! Wyobrażam sobie jak musisz być szczęśliwa! Ale Ci dobrze!!!
  ściskam Cię mocno ;-)))
  magda(c)

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluję i trzymam kciuki!Edyta

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto marzyć i wierzyć w marzenia nawet te tzw. trudno spełnialne. Życzę cudownej przygody :)
  Pozdrawiam
  Joanna mama Kubusia

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewuniu, gratuluję! Będę trzymać kciuki! Mam nadzieję, że Twoje szkolenie przyniesie mnóstwo dobrych owoców.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję!
  Chyba sama zacznę mocniej wierzyć w marzenia
  B

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również gratuluję i trzymam kciuki.
  I przy okazji przesyłam najlepsze życzenia urodzinowe dla Antosia.
  Angelika.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje gratulacje Ewo. Trzymam kciuki aby wszystko układało się po Twojej myśli. Marzenia to jest ogromna siła jaką posiadamy.
  Pozdrawiam gorąco
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje !!!!
  Weszłam na tą stronkę i wygląda to ciekawie, nie jest nawet takie drogie, Ewa powiedz materiały które dostałaś do tej pory wygądają zachęcająco ? Bo może też się skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ado,
  Miałam już wcześniej okazję pracować z albumami Karen i szczerze muszę powiedzieć, że to najbardziej dopracowane i szczegółowe albumy jakie widziałam, a widziałam ich wiele ;-) Więc na Twoim miejscu bym nie zwlekała i szybciutko się zapisała!!!! Może mogłybyśmy nawet znaleźć się na tym samym kursie :-) Poza tym uczestnictwo w kursie gwarantuje Ci dostęp 2,5 roczny do konsultacji z Karen ( Karen odpowiada dosłownie na każdy mail bardzo wyczerpująco) !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. dobra, wystarczy mi Twoja rekomendacja wchodzę w to :)
  Właśnie próbuje się zapisaić przez stronę http://worldwidemontessorionline.com/enrollment.html ale coś nie działa chyba, a ja jutro wyjeżdzam na 2 tyg wakacje bez dostępu do netu, chyba spróbuję maila do niej wysłać ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluje serdecznie! Myślę, że i my - czytelnicy i fascynaci Twojego bloga - skorzystamy na tym kursie :O). Powodzenia! czekam z niecierpliwością na każdy wpis. Magda (mama Mateuszka i Bogusi)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudownie że Wygrałaś - gratuluje!!!Trzymam kciuki i z niecierpliwością będę czekała na Twoje relacje z tej fantastycznie przygody.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...