piątek, 15 lipca 2011

Czytanie metodą sylabową - sylaby z P, część IV

W kolejnej odsłonie naszych sylabowych zabaw w głównej roli obsadziłam ćwiczenie usprawniające małe paluszki. Połączyłam je z segregacją i dodałam element kreatywny - tak oto powstał ten zestaw.


Ponieważ Antek nadal pała wielką miłością do swoich nożyczek, przygotowałam dla niego paseczki sylabkowe do cięcia. Plik do pobrania znajduje się jak zwykle na dole strony ;-). W zależności od tego jak potniecie paseczki, dziecko może pracować tylko z jedną sylabą bądź z wszystkimi na raz. Antkowi bardziej odpowiada wersja druga.Kiedy już wszystkie paseczki zostaną pocięte, możemy szkrabowi zaproponować kolejna zabawę. Potrzebny Wam będzie komplet siedmiu pojemniczków. U nas za pojemniczki posłużyły nakrętki od butelek po wodzie mineralnej. W środku każdej nakrętki przykleiłam sylabki korespondujące z tymi z paseczków. Teraz można już poprosić malucha, aby pięknie posegregował pocięte wcześniej paseczki ;-)Co zrobić z posegregowanymi ścinkami? Odpowiedz jest prosta!!! Robimy z nich kolaż. Dla maluchów, które tak jak Antek uwielbiają bawić się klejem jest to wręcz wymarzone zajęcie. A dla mamy chwila na relaks.Nasz klej zabarwiłam leciutko, rozcieńczona, żółtą temperą, żeby Antek widział w którym miejscu już go nałożył ;-))


Plik z sylabkowymi paseczkami do cięcia znajduje się TUTAJ
Miłej zabawy !!!!

1 komentarz:

  1. zrobiliśmy coś podobnego dzisiaj!:)
    Oluś biegał z kartką i wołał babcię (miała za chwilę przyjechać:)), nie chciał nawet na chwilkę odłożyć dzieła, a gdy babcia przyjechała w końcu dostała obklejoną kartkę od niezmiernie dumnego z siebie Oleczka!:)
    dzięki za inspirację!!!:)

    OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...