poniedziałek, 16 stycznia 2012

Ale Szopka !!!

Trzynasta już edycja konkursu na wielkopolską szopkę bożonarodzeniową przyciągnęła do gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu tłumy zwiedzających. Warto było się wybrać, by kolejny raz przekonać się, że inwencja twórcza małych artystów nie zna granic. Takiej różnorodności faktur, kolorów, materiałów, a nawet zapachów w jednym miejscu dawno nie widzieliśmy. W Galerii Malarstwa i Rzeźby znalazło się miejsce dla wszystkich 136 szopek. My uwieczniliśmy te, które spodobały się nam najbardziej.

Zapraszamy do oglądania i podziwiania ;-)Na nas zdecydowanie największe wrażenie zrobiła pierwsza zaprezentowana tu szopka. Wspaniały ruchomy teatr cieni. Magia w czystej formie ;-)Staliśmy wpatrując się w nią jak zaczarowani. Nawet pochrząkiwania niecierpliwych zwiedzających nie były wstanie zepsuć tych magicznych chwil ;-)


Jestem ciekawa, która z prezentowanych tu szopek podoba się Wam najbardziej?6 komentarzy:

 1. Wszystkie szopki mają coś w sobie :) Mi najbardziej podobają się 2 i 7. Musimy poszukać u nas takiej wystawy w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. My nie umiemy się zdecydować ... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż serce się raduje, że mamy w Poznaniu tylu artystów:)
  Trudno wybrać. Każda z tych szopek ma swój urok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie są śliczne, trudno wybrać najpiękniejszą! :-) Ale chyba najbardziej wpadła mi w oko szopka numer 2-5 34 (czy jakoś tak u dołu obrazka po prawej), ponieważ moglibyśmy ją zrobić w domu na następne święta... jeśli do tej pory nie zapomnimy, hehe... ;-)
  Ta wystawa przypomniała mi o naszej, czyli motrealskiej, wystawie malowanych dyP, o której pisałam jesienią na blogu.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Moni

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Wami, że wybór tej najpiękniejszej jest trudny, a nawet, praktycznie niemożliwy ;-) A i serce rośnie, że wielkopolska kreatywnością stoi :-))))

  Na nas równie duże wrażenie zrobiła zeszłoroczna wystawa stroików bożonarodzeniowych prezentowana w Muzeum Etnograficznym ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczne i inspirujące!Zajrzymy do tego posta za rok przed Bożym Narodzeniem!:)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...