wtorek, 4 stycznia 2011

Zajęcia przedświąteczne część 2

Tot School

~Antek is 15 months old~


Ulubionym przedswiątecznym zajęciem chlopców bylo wspólne rysowanieKuba wtajemniczal Antka w tajniki i techniki ugniatania plastelinyTo zajecie pochłoneło Antka bez reszty. Prawie 15 minut wkladał jeden dlugopis w drugi i całkiem nieźle mu to wychodziło.Antek pilnie ćwiczył zakładanie pięciopalcowych rękawiczek brata i czapki.W czasie przedswiatecznych porządków znaleźlismy to maleńkie cudo. Kuba z zapałem zabrał się do pracy. Po godzinie intensywnej pracy jego witraz był gotowy do zawieszenia na oknie.Z tego projektu Kuba był naprawdę dumny. Jego zadanie polegało na ozdobieniu choinki dowolną techniką. Choinka została przeszyta prawdziwą igłą i nitką. Nie obyło się oczywiscie bez ukłucia w palec:-)Kolejny projekt swiąteczny Kubusia tym razem wykonany przy użyciu pędzla i kciuka.Zauważyłam, że od pewnego czasu Antek przejawia zainteresowanie małymi figurkami. Tu ponad 15 minut siedział przy stoliku ustawiając naszą kolekcję dzikich zwierząt.Nasze wyjsciowe zadanie polegało na wkładaniu orzechów włoskich do dużego pojemnika z dziubkiem i przelewaniu jego zawartosci do dużej miski. Po jakims czasie Antek zmodyfikował zabawę - kulał orzechy i zderzał je ze sobą obserwując uważnie jak rozpełzają sie po całej kuchniLubię kiedy dzieci mają okazje wypróbować różne techniki i materiały w trakcie malowania i rysowania. Tu efekt końcowy pracy Antka z kredą. Jego czerwony nos wpasował się idealnie w nasz reniferowy temat swiąteczny.Ubranie choinki sprawiło chłopcą wiele radosci.Pieczenie pierników to w naszym domu obowiązkowy element swiątecznych przygotowań. W tym roku nie miałam za wiele pracy. Kuba prawie wszystko zrobił sam.

Cieszę się bardzo z tego, że chłopcy tak wspaniale potrafią się ze sobą bawić. Tutaj razem zabrali się za budowanie konstrukcji z klocków Lego. Antek lubi podpatrywać Kubę w czasie budowania i budować podobnie jak on. Jego budowle ostatnio przybieraja coraz bardziej ciekawe formy (rozrastają się wszerz i wzdłuż, czasami Antek umieszcza na nich także figurki Lego)Antek ćwiczył motorykę większą podkradając pierniki z kuchni i uciekając przy użyciu swojego nowego jeździka. Slady zbrodni widnieją jeszcze na buzi :-)Lekcja anatomi i fizjologi wg Kubusia. Tutaj objasniał Antusiowi jak wygląda dziecko w macicy i dlaczego połączone jest z mamą pępowiną. Niezle się przy tym ubawilismy ;-)Zdecydowanie Antek potrzebuje nowych puzzli, wszystkie które mamy w domu układa błyskawicznie. Poniżej filmik nakrecony jeszcze przed swiętami.Antek zaskoczył mnie niebywale swoją umiejętnocią segregowania. To zdjęcie zrobiłam zaraz po tym jak Antek otrzymał swoją tablice i po raz pierwszy dałam mu do niej wszystkie literki i cyferki magnetyczne (Wszystkie zbiory oprócz wyrazów Antek ułożył samodzielnie)I na koniec zostawiłam sobie ulubioną grę folderową Antka "Gdzie jest chłopiec?" Jest to pierwszy folder jaki dla niego przygotowałam kiedy miał 14,5 miesiąca.A tu moj mały bohater w akcjiMiłego dnia
Ewa

8 komentarzy:

 1. Antos jest super szybki z ta gra folderowa!!! No i pieknie uklada puzzle!

  Cieplutkie pozdrowienia..

  OdpowiedzUsuń
 2. Marto gdyby nie Ty, Eaton i Twój blog pewnie nie miałabym pojęcia, że gry folderowe mogą być tak fantastycznym połączeniem zabawy i nauki. Wielkie dzięki za to i za inne fantastyczne pomysły na przyjemną naukę :=)

  OdpowiedzUsuń
 3. Great post! Love using the thumb in the painting! Kerri

  OdpowiedzUsuń
 4. Your little boy is really good at puzzles. Thanks for stopping by my blog. Yes we love bear hunt as well.

  OdpowiedzUsuń
 5. Looks like you have a lot going on. I love the Christmas tree with the thumb print snow.
  Thanks for stopping by my blog. In answer to your question, the dinosaur chicken nuggets were purchased ready made at the store. When I knew we were doing a D muffin tin I knew I wanted to go purchase them.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi Ewa, I'm following you too :). In answer to your question, yes I'm Polish. I was born in Warszawa. I speak Polish fluently and can read it, but writing is difficult for me as I confuse English grammar for Polish grammar and am terrible at Polish spelling. I left Poland when I was 6 years old. Which part of Poland are you from?

  OdpowiedzUsuń
 7. kewkew,
  Thanks for the advice. I will definitely take buying them into consideration. They looked so yummy :-) And ara perfect for the D-tray.

  OdpowiedzUsuń
 8. Basiu,
  I'm from Poznan it's the western part of Poland. I have a cousin who lives in Sydney :-).By the way, I hope you are not suffering from this tremendous flood.:-)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...