sobota, 12 listopada 2011

Wielcy Polacy - Karty Montessori

Z myślą o tym, by zapoznać moich chłopców ze sławnymi Polakami przygotowałam te oto trzyczęściowe karty Montessori. Zaczniemy od typowej lekcji trójstopniowej, dodatkowo uzupełniając naszą wiedzę o ciekawe fakty z życia naszych sławnych rodaków. Już prawie skompletowałam całą teczkę pełną informacji i tak korci mnie, by do kart dorobić małą, skromną książeczkę z najważniejszymi i najciekawszymi informacjami. Nie jestem jednak pewna co lepsze - jedna książeczka o jednym znanym Polaku, czy może potraktować temat zbiorczo. Może coś doradzicie? A może macie pomysł kogo by jeszcze zaliczyć w poczet znanych i szanowanych - wszelkie sugestie mile widziane.


Karty do pobrania znajdują się na moim koncie w scribd.com. Wystarczy kliknąć w zdjęcie, odszukać ikonkę "download" i już można pobierać. Gdyby wystąpiły jakieś problemy natury technicznej - proszę o kontakt na maila:-)

Miłego weekendu ;-)


Wielcy Polacy_Karty trójstopniowe Montessori


Wielcy Polacy_Karty Kontrolne Montessori

5 komentarzy:

 1. Wspaniałe karty! Naprawdę jestem pod wrapeniem Twojej inwencji i pracowitości... i strasznie Ci dziękuję za to, że się z nami dzielisz tym wszytskim. ;-)
  Co do Toich pytań to proponuję dodać Janusza Korczaka z 2 powodów (poza tym, że faktycznie uważam go za wielkiego Polaka):
  po 1. żył w czasach Montessori, był tak jak i ona lekarzem i pedagogiem, który - dosłownie! - poświęcił życie dla "swoich" dzieci (czyli dzieci z jego domu dziecka),
  po 2. rok 2012 będzie jego rokiem i właśnie wydano jego nową biografię (podano w tym tygodniu z Telekspresie).
  Może jeszcze Jan Kochanowski?
  Drugą moją propozycją jest zajmowanie się jedną osobistością na tydzień... może doczekasz się ich 52? ;-)
  A tak swoją drogą... nie było w naszej historii więcej sławnych kobiet? Doszukałaś się jakichś? ;-)
  Pozdrawiam Was serdecznie z drugiej półkuli,
  Moni aka PaniTanguera ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze... Przepraszam za błędy... późno już u nas... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moniko
  Jest mi bardzo miło, że ktoś docenia moją pracę. Oby dobrze służyły tym, którzy będą z kart korzystać ;-)

  Dziękuję za sugestię. Korczak .... tak należy mu się miejsce w gronie sławnych Polaków ;-) A co do kobiet to dopiero teraz zwróciłam uwagę na dysproporcję ;-) Do poprawki - zdecydowanie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry pomysł na karty! Znalazłam jedną ważną literówkę do poprawy :) - Józef PiłsudSki, nie PiłsudZki. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dominiko,
  Dziękuje Ci bardzo za wychwycenie literówki w nazwisku Marszałka Piłsudskiego:-). Materiały zostały poprawione !!!!! Dla mnie będzie to nauczka na przyszłość, by materiały dokładnie przeglądać przed publikacją :-))))

  Pozdrawiam Cię serdecznie
  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...