poniedziałek, 16 maja 2011

Majowy Land Art / May Land ArtJakiś czas temu wzięliśmy z Kubą udział we wspaniałym konkursie organizowanym przez autorkę bloga i wspaniałego sklepu z nietuzinkowymi zabawkami PIKININI na rzeźbę z mniszków. Nie obyło się bez dodatkowych atrakcji ale o tym już za chwilkę. Zacznę może od początku...

Znalezienie rozwiniętych mniszków to niby żaden problem, ale czy próbowaliście znaleźć takie przy pięciu stopniach Celsjusza - okazuje się, że jest to nie lada wyczyn. Szukaliśmy przez dłuższy czas bez większych rezultatów (zupełnie umknął nam fakt że kwiaty gdy jest zimno zamykają swoje kielichy by chronić delikatne znamiona i słupki ;-)Jak by tego było mało, trawniki w naszej okolicy przetrzebiły kosiarki co dodatkowo utrudniało zadanie. Po prawie godzinie w naszej torbie było tylko 10 kwiatów. Już chcieliśmy się poddać, aż mój mały przyrodnik-artysta wpadł na genialny pomysł. Mamo, powiedział: " A może zetniemy te nierozwinięte i wsadzimy do wazonu a potem poczekamy aż rozkwitną" ;-) Że też takiej starej babie jak ja nie przyszło to do głowy ;-). Z nową energią zabraliśmy się za zbieranie naszego artystycznego tworzywa. Nawiasem mówiąc musieliśmy dość dziwnie wyglądać;-))))


Efekt naszej godzinnej pracy ;-)
Kiedy torba zrobiła się ciężka od kwiatów, nadszedł czas powrotu do domu. W trakcie zbierania doszliśmy aż do pobliskiego lasu. Chcieliśmy trochę skrócić sobie drogę przeprawiając się przez pewien uroczy mały strumyk. Znaleźliśmy jakąś kładkę- wyglądała trochę podejrzanie ale cóż, czego nie robi się dla przygody ;-) I mama postanowiła ją wypróbować. Minutę później stałam po kostki w wodzie a mój synek pękał ze śmiechu ;-)W mokrych spodniach i klapiąco-człapiących butach podjęliśmy kolejną próbę przeprawy- tym razem zakończoną sukcesem ;-) Uśmialiśmy się do łez przechodząc obok betonowej kładki, która znajdowała się kilkanaście metrów dalej ;-) Strumyk zachwycił nas bogactwem swojej flory i fauny, więc nie żałuje że w nim wylądowałam ;-) Pewnie nie zdziwi Was fakt,że przez cały czas towarzyszyła nam, a to jedna, a to druga grupka dość natrętnych komarów ;-)Po powrocie do domu umieściliśmy nasze tworzywo w misce z wodą i czekaliśmy na kwiecistą mniszkową eksplozje ;-)To co działo się później było już czystą przyjemnością. Nasz Kuba już od dłuższego czasu zafascynowany jest astronomią. Ten mniszkowy projekt zbiegł się w czasie z budową domowego planetarium i poznawaniem konstelacji nieba północnego i południowego. Nie zdziwiło mnie więc, że Kubuś postanowił stworzyć rzeźby związane z tym właśnie tematem ;-) I tak oto powstały jego pierwsze "profesjonalne" land artowe kompozycje.

Galaktyka

Ursa Major (Wielka Niedźwiedzica)
Corona Borealis (Korona Północna)
Tutaj do wcześniej stworzonych konstelacji dołączył Wolarz
Herkules
W trakcie naszej wyprawy zachwyciły nas także te wspaniałe cuda natury

Okazało się, że wysiłki Kuby zostały docenione, za co bardzo dziękujemy, i Kuba wraz z innym małym przyrodnikiem i artystą zostali wyróżnieni i otrzymali w nagrodę wspaniałą edukacyjną książkę.

Jeżeli macie ochotę zobaczyć jak wyglądały oba konkursowe projekty zapraszam tutaj

Ponieważ nagroda dotarła dzisiaj pod nasz dach to jeszcze się nią pochwalimy ;-)


Jeszcze raz dziękujemy Agnieszce i jej wspaniałym córeczkom za inspiracje i wskazanie nowej formy artystycznego wyrazu

Pozdrawiamy wszystkich małych i dużych artystów-przyrodników

5 komentarzy:

 1. Gratuluję pięknej pracy i nagrody!!! Z przyjemnością tu czasem zaglądam. Zapraszam do mnie na przepis na syrop z kwiatów mniszka :)
  http://frajdap.blogspot.com/2011/04/kwiaty.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Thanks for stopping by my blog! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dla Kuby. Bardzo pomysłowe projekty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, gratulacje na pewno przekaże ;-)

  Frajdo,
  Dziękuje za przepis na mniszkowe pychotki na pewno wypróbujemy. Teraz jesteśmy na etapie przygotowywania zakwasu według Waszego przepisu;-)

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog. I love to read your comments so if you have time and like what you have read leave me one.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...